Plastikiniai langai
Apie mus
Galerija
Kontaktai

ŠILUMINIŲ SAVYBIŲ PRIORITETAI

Lyginant langų šilumos nuostolius viso pastato atžvilgiu prieš apšiltinimą ir hipotetiškai apšiltinus tuos pastatus pagal iki 1999 metų galiojusius normatyvus (RSN 143-92), matome, kad pirmuoju atveju lyginamoji langų šilumos nuostolių dalis sudaro apie 21%, o po apšiltinimo - 44% .Tokia iš pirmo žvilgsnio paradoksali situacija susidaro dėl to, kad vidutiniškai sienų šiluminę varžą techniškai naudinga ir ekonomiškai apsimoka padidinti nuo esamo Rt~0,9-1,1 m2-K/W iki Rt~2,5-4 m2-K/W, t.y. iki 3-4 kartų, o analogiškai langų - nuo esamo lygmens Rt~0,41 m2-K/W iki Rt~0,53 m2K/W, t.y. tiktai apie 1,3 karto. Specialiomis priemonėmis padidinti langų šiluminę varžą (ir atitinkama kainą) galima iki Rt~0,7-0,9 m -K/W, tačiau ir šiuo atveju pasiekiamas efektyvumo rodiklis neviršija 1,7-2,2 karto. Iš to, kas pasakyta, galima, padaryti dvi preliminarias išvadas:
1. Naujos statybos langų ploto lyginamoji vertė visų kitų atitvarų atžvilgiu turėtų būti ribojama, remiantis sanitariškai būtino apšvietimo normomis;
2. Normuojamas langų šilumos perdavimo koeficientas turėtų būti išreikštas 2-3 klasėmis, priklausomai nuo to ar apšiltinamas esamas pastatas, ar statomas naujas, įskaitant priestatus ir anstatus, ir kokia rekonstruojamų arba naujai įrengiamų langų kaina bei atsipirkimo laikas.

Plastikiniai langai     Skaitykite toliau